بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه 11 نوامبر 2020 | 22:07 ب.ظ
جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال
جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال رئیس کمیته امداد از جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات در هفت ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۸۰ درصد زکات صرف معیشت خانواده‌های نیازمند و مابقی به امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم اختصاص می‌یابد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سیدمرتضی بختیاری، رئیس این کمیته، در نخستین روز سفر به استان اصفهان، در شورای زکات استان حضور یافت. وی در این نشست که با حضور آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، با تأکید بر اهمیت ترویج زکات در جامعه گفت: بر اساس محاسبات انجام شده، در صورتی که پرداخت و جمع‌آوری زکات به درستی انجام شود، سالانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور کمک خواهد شد.

وی همچنین از جذب ۶۴۰ میلیارد تومان زکات در کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی انجام شده در سال جاری به لطف الهی تاکنون حدود ۸۲۰ میلیارد تومان زکات برای نیازمندان جذب شده و پیش‌بینی ما افزایش این رقم به بالای هزار میلیارد تومان است.

خبر جدید  آیا باید حاکمیت دینی برپا شود یا می‌توان به حکومت دینداران اکتفا کرد

رئیس شورای عالی زکات کشور با تشریح موارد مصرف زکات در کشور، بیان کرد: ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در سال گذشته در اختیار نیازمندان قرار گرفت و مابقی صرف امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم شد.

وی ترویج زکات را یکی از دغدغه‌های مهم شورای عالی زکات عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی مبادله شده تا از ظرفیت سه هزار روحانی مبلغ که مقیم در روستا‌ها هستند، برای ترویج زکات استفاده شود.

خبر جدید  عیادت خادمان آستان حضرت عبدالعظیم(ع) از بیماران کرونایی

رئیس کمیته امداد با تقدیر از کمک‌های مردم به این نهاد، تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، میزان کمک جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد اصفهان در هفت ماهه امسال حدود ۲۴۷ میلیارد تومان است که بیشتر از کل مبالغ جمع‌آوری شده استان در سال گذشته است.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان نیز در این جلسه با تقدیر از عملکرد کمیته امداد در زمینه حمایت از نیازمندان، گفت: مدیریت کنونی این نهاد از مدیران خدمت‌گذاری است که در مسئولیت‌های پیشین خود نیز همواره عملکرد مثبتی داشته و در کمیته امداد همین راه را ادامه داده است.

خبر جدید  تکاپوی اربعین در جان ایران/ از موزه ملی قرآن چه می‌دانیم

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به اهمیت بحث زکات در جامعه اشاره کرد و افزود: زکات یکی از واجبات مهمی اسلام است که جایگاه بالاتری نسبت به خمس دارد، هر کجا در قرآن سخن از نماز آورده شده، زکات نیز در کنار آن مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه اصفهان بر ضرورت استفاده از زکات در رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند از جمله ازدواج جوانان تاکید کرد و ادامه داد: اگر بخشی از زکات جمع‌آوری شده امسال به جهیزیه نوعروسان نیازمند اختصاص پیدا کند، کمک قابل توجهی به خانواده‌های آبرومند انجام خواهد شد.
انتهای پیام

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,