بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 5 آگوست 2019 | 11:08 ق.ظ
۲ سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولی
۲ سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولیرسول خضری با بیان اینکه سازمان بهزیستی ۳۹ سال پیش توسط محمدعلی فیاض‌بخش با هدف توانبخشی معلولان و حمایت از کودکان کار و زنان بدسرپرست بنیان‌گذاری شد، گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر ۱۵۰ تا ۱۸۰ وظیفه را بر عهده دارد که با بودجه فعلی و اعتبارات از عهده انجام حتی ۱۰ وظیفه برنمی‌آید.

شعار سال: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اجرای قانون حمایت از معلولان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: متاسفانه بودجه اجرای قانون تنها روی کاغذ باقی مانده و دولت حتی ریالی به بهزیستی پرداخت نکرده است.

رسول خضری با بیان اینکه سازمان بهزیستی ۳۹ سال پیش توسط محمدعلی فیاض‌بخش با هدف توانبخشی معلولان و حمایت از کودکان کار و زنان بدسرپرست بنیان‌گذاری شد، گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر ۱۵۰ تا ۱۸۰ وظیفه را بر عهده دارد که با بودجه فعلی و اعتبارات از عهده انجام حتی ۱۰ وظیفه برنمی‌آید.

خبر جدید  4 هزار و 500 معتاد زن در کمپ‌های بهزیستی درمان می‌شوند

علیرغم اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی حتی در هیات دولت کرسی ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه علیرغم اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی، سازمان بهزیستی حتی در هیات دولت کرسی ندارد، افزود: ۶ و نیم میلیون معلول در کشور وجود دارد که تعداد آنها به اندازه جمعیت کشوری اروپایی است در حالی که بهزیستی در هیات دولت جایگاه و کرسی ندارد.

برای اجرای قانون حمایت از معلولان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم

خبر جدید  ساخت ۴۹ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی

وی با بیان اینکه برای اجرای قانون حمایت از معلولان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع نیاز داریم، گفت: قانون حمایت از حقوق معلولان در اسفند ماه سال ۹۶ تصویب و در اردیبهشت سال ۹۷ توسط رئیس جمهور به دستگاه‌ها ابلاغ که در این رابطه برای اجرای قانون در سال ۹۷ ریالی تخصیص داده نشد،  برای سال ۹۸، هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه تصویب شد اما متاسفانه همچنان اجرای قانون مورد غفلت دولت قرار گرفته و دولت تاکنون حتی یک ریال از بودجه مربوط به اجرای قانون را به بهزیستی پرداخت نکرده و اختصاص بودجه تنها روی کاغذ باقی مانده است.

خبر جدید  نگران سه میلیون زن سرپرست خانوار هستیم

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس دهم با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول نیاز به پرستار دارند، یادآور شد: می طلبد دولت سریع‌تر بودجه اجرای قانون را تخصیص دهد.
شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خانه ملت،تاریخ انتشار:۱۳مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۴۳۲۱۵۸،www.icana.ir

۲ سال گذشت؛ قانون حمایت از معلولان همچنان در پیچ و خم بی‌پولی

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)