بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 جولای 2019 | 11:28 ق.ظ
کار کردن افراد زیر ۱۵ سال ممنوع است/ ۷۵ درصد کودکان کار در تهران خارجی هستند
کار کردن افراد زیر ۱۵ سال ممنوع است/ ۷۵ درصد کودکان کار در تهران خارجی هستندیک جامعه‌شناس با انتقاد از برنامه‌های مقطعی سازمان‌های متولی در ساماندهی کودکان کار گفت: براساس قانون کار کردن افراد زیر ۱۵ سال ممنوع است.

شعار سال: یک جامعه‌شناس با انتقاد از برنامه‌های مقطعی سازمان‌های متولی در ساماندهی کودکان کار گفت: براساس قانون کار کردن افراد زیر ۱۵ سال ممنوع است.

علی جمالی با انتقاد از برنامه‌های مقطعی سازمان‌های متولی در ساماندهی کودکان کار گفت: طبق قانون ۱۵ دستگاه در حوزه ساماندهی کودکان کار مسئول هستند اما متأسفانه نهادهایی مانند وزارت بهداشت هستند که نسبت به درمان کودکان کار بی‌توجه هستند. کودکان کار به موجب اینکه به‌طور مرتب در خیابان‌ها هستند امکان بیمار شدن آنها بیشتر از سایر افراد است لذا نهادهای متولی علاوه بر جمع‌آوری این افراد باید برای درمان آنها نیز چاره‌ای داشته باشند که درحال حاضر بسیاری از کودکان کار از بیماری‌های مختلف پوستی رنج می‌برند.

خبر جدید  انتقاد از چرخه باطل جمع‌آوری و آزادی معتادان متجاهر

وی ادامه داد: در جهان بیش از ۲۰۰ میلیون کودک کار وجود دارد که بیش از ۸۰ درصد آنها در کشور خودشان نیستند و این مورد در کشور ما نیز وجود دارد که حدود ۷۵ درصد از کودکان کاری که در تهران هستند از اتباع سایر کشورها هستند، لذا موضوع طرز ورود این افراد به کشور نیز قابل توجه است که چرا وزارت کشور جلوی ورود این افراد را نگرفته است. بیشتر این افراد به‌طور غیرقانونی وارد کشور شده‌اند.

این جامعه‌شناس اظهار کرد: طبق قانون کار کردن افراد زیر ۱۵ سال ممنوع است و از طرفی کسانی که این افراد را به کار می‌گیرند باید مجازات شوند.

خبر جدید  هیچ سهمیه‌ای در رابطه با کرونا به بهزیستی اختصاص نیافته

جمالی با بیان اینکه تعداد کودکان کار در تهران رو به افزایش است گفت: اکثر این افراد بازمانده از تحصیل هستند و این افراد با توجه به شرایطی که دارند زمینه انجام کارهای خلاف برایشان مهیا است و چون که این افراد مشکلات مالی دارند، توزیع‌کنندگان مواد مخدر از این افراد برای پخش انواع مواد مخدر استفاده می‌کنند.

وی گفت: موضوع کودکان کار در همه کشورهای جزو معضلات اصلی محسوب می‌شود و بنا بر گزارشات موجود از هر ۱۱ کودک در جهان یک کودک مشغول به کار می‌شود. کار کردن کودکان در سنین پایین علاوه بر مضراتی که برای خودشان دارد، وجب می‌شود تا این افراد دوران کودکی را درک نکنند و همین موضوع در آینده به ضرر آنها تمام خواهد شد.

خبر جدید  ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی حمایت شوند

این جامعه‌شناس خاطرنشان کرد: اگر در موضوع کودکان کار همه دستگاه‌های متولی به وظایف خود عمل کنند قطعاً این موضوع قابل حل خواهد بود.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)، تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۸، کدخبر: ۴۰۵۰۴۹ ، www.ana.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
آدرس وبسایت منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)