بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970 | 00:00 ق.ظ
کارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت صبح جمعه آغاز می شود
کارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت صبح جمعه آغاز می شودکارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت صبح جمعه آغاز می شود خبرگزاری شبستان:رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آغاز کارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت خبر داد و گفت: این جشنواره شهری از صبح جمعه ۱۱ اسفند با نام حضرت ولی عصر (عج) در خیابان ولی عصر (عج) آغاز می شود. […]کارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت صبح جمعه آغاز می شود

خبرگزاری شبستان:رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از آغاز کارناوال ۸ روزه درخت کاری پایتخت خبر داد و گفت: این جشنواره شهری از صبح جمعه ۱۱ اسفند با نام حضرت ولی عصر (عج) در خیابان ولی عصر (عج) آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان: امین عارف نیا در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت ضمن بیان این مطلب افزود: البته فعالیت های مربوط به درخت کاری از جمله کاشت ۷۴۰ درخت چنار در خیابان ولی عصر (عج) تا آخر اسفند ادامه خواهد داشت، ضمن اینکه شهروندان علاقه مند می توانند نسبت به دریافت نهال یا ارائه درخواست کاشت نهال در منازل خود از طریق ادارات فضای سبز منطقه محل سکونت خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه با اهتمام سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و همکاری واحدهای مربوطه در شهرداری تهران، اقدامات گسترده تری به این منظور تدارک دیده شده است، اظهار کرد: شهردار تهران بر توسعه فضای سبز شهری تاکید ویژه ای دارند و مجموعه برنامه هایی که به این منظور در تهران پیش بینی شده به تدبیر ایشان برنامه ریزی شده است.

خبر جدید  اصفهان میزبان نخستین همایش دندانپزشکی زیبایی

عارف نیا با بیان اینکه در روز جمعه ۱۱ اسفندعملیات اجرایی کاشت ۷۴۰ درخت چنار در قالب طرح احیای درختان خیابان ولی عصر (عج) حد فاصل بزرگمهر تا طالقانی آغاز می شود، تصریح کرد: در این طرح که با حضور شهردار تهران برگزار می شود و هر ۲۲ منطقه شهرداری تهران در آن مشارکت دارند و در شروع این برنامه حدود۴۰ چنار ۱۰ تا ۱۲ ساله در این بخش از خیابان ولی عصر (عج) کاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه در صبح روز شنبه ۱۲ اسفند که تحت عنوان”درخت دانش” نام گذاری شده، وزیر آموزش و پرورش به همراه جمعی از دانش آموزان طرح شهردار مدرسه و دیگر دانش آموزان تهرانی در اردوگاه منظریه نسبت به کاشت درخت اقدام می کنند، اظهار کرد: صبح روز یکشنبه ۱۳ اسفند که “درخت فرهنگ و هنر ” نام گرفته، ضمن دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در محل باغ هنرمندان درخت می کارند.

خبر جدید  ۱۲ راهبرد برای توسعه گردشگری شهری

عارف نیا با بیان اینکه در صبح روز دوشنبه ۱۴ اسفند که تحت عنوان “درخت ایثار” نام گذاری شده، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دعوت شده اند و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در بهشت زهرا (س) نسبت به کاشت درخت اقدام می کنند، تصریح کرد: صبح روز سه شنبه ۱۵ اسفند که “درخت تدبیر” نام گرفته، مراسم ویژه روز درخت کاری با دعوت از ریاست محترم جمهوری و با حضور شهردار تهران در یکی از اراضی اطراف پایتخت برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در صبح روز چهارشنبه ۱۶ اسفند که تحت عنوان “درخت امید” نام گذاری شده، ضمن دعوت از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی، فعالان و گروه های مردم نهاد در محل بوستان ملک نسبت به کاشت درخت اقدام می کنند، اظهار کرد: صبح روز پنجشنبه ۱۷ اسفند که تحت عنوان “درخت صلح و دوستی” نام گرفته، سفرای مقیم تهران در بوستان نوروز درخت می کارند.

خبر جدید  تکریم بیمه شدگان و بازنشستگان از مهمترین اولویت‌های سازمان تامین اجتماعی است

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه صبح روز جمعه ۱۸ اسفند و آخرین روز کارناوال درخت کاری به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) تحت عنوان “درخت مادر” نام گذاری شده، تصریح کرد: در این روز با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، خانواده های تهرانی با محوریت مادران، نسبت به کاشت درخت در بوستان بهشت مادران اقدام می کنند.

عارف نیا در پایان با تاکید بر اینکه از آغاز ساخت و درخت کاری خیابان ۱۸ کیلومتری ولی عصر (عج) به عنوان طولانی ترین خیابان کشورمان و خاورمیانه نزدیک به ۹۰ سال سپری می شود، خاطرنشان کرد: خیابان خاطره انگیز ولی عصر (عج) علاوه بر ویژگی های طبیعی و آثار مثبت محیط زیستی از نظر احساسی و عاطفی نیز برای مردم تهران از جایگاه ویژه ای برخوردار است و تهرانی ها علاقه زیادی نسبت به این خیابان و درخت های چنار آن دارند.

پایان پیام/۵۵

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

0/5 (0 نقد و بررسی)