بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 11 ژوئن 2019 | 20:12 ب.ظ
پرداخت تسهیلات ۶ هزار میلیارد تومانی اشتغال برای مددجویان
پرداخت تسهیلات ۶ هزار میلیارد تومانی اشتغال برای مددجویانرئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: امسال ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان پرداخت خواهد شد و به این ترتیب صف وام اشتغال مددجویان هم شکسته می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی، پرویز فتاح با حضور در شورای معاونان صدا و سیما، از همکاری رسانه ملی با کمیته امداد تقدیر کرد و گفت:مردم نیکاندیش ایران در قالب پویش افطاری ساده، ۶میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بهصورت نقدی برای اطعام ماه رمضان هموطنان سیلزده کمک کردند و همچنین ۱۳۵ میلیارد تومان در برپایی سفرههای افطار و اطعام مشارکت کردند.

وی از جذب ۱۲۵ هزار حامی ایتام و محسنین در طول ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: کمکهای مردم برای اطعام و افطار نیازمندان در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته که این نتیجه همافزایی مثبت کمیته امداد و رسانه ملی و نقش تأثیرگذارصدا و سیما در ترویج فرهنگ نیکوکاری است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص «افطاری ساده» در خطبههای نماز عید سعید فطر اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری عملکرد کمیته امداد را با حساسیت ویژهای پیگیری میکنند که این موضوع بهدلیل توجه ویژه ایشان به مسائل نیازمندان و ایتام است.

خبر جدید  سیل 31 استان را درگیر کرد/ خدمات‌دهی یک‌هزار امدادگر هلال احمر

فتاح با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰۰ هزار مددجوی امداد به خودکفایی رسیده و از حمایت خارج شدند، اظهار کرد:امسال ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان پرداخت خواهد شد و به این ترتیب صف وام اشتغال مددجویان هم شکسته میشود.

وی با اشاره به حذف صف جهیزیه، صف وام ضروری و رهن و اجاره مسکن برای مددجویان کمیته امداد، اضافه کرد: مشکل مسکن مددجویان تا پایان سال آینده با مشارکت دولت، مردم و خیران بهطور کامل حل میشود.

کمک ۲۸۲ میلیارد تومانی مردم به سیلزدگان سراسر کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: در حادثه سیل اخیر تا امروز مردم ۲۸۲ میلیارد تومان از طریق کمیته امداد کمک کردهاند که یک رکوردشکنی محسوب میشود.

فتاح با بیان اینکه ۷۴ میلیارد تومان از این کمکها نقدی و ۲۰۸ میلیارد تومان بهصورت کالا بوده است، ادامه داد: تمامی کمکهای مردمی به دست سیلزدگان رسیده است.

خبر جدید  اهدای کارت خرید جهیزیه به مددجویان از سال۹۷

وی از تخریب ۳۰ هزار واحد مسکونی مددجویان امداد در سیل اخیر کشور خبر داد و گفت:با تعمیر ۲۰ هزار منزل تا دوماه آینده و ساخت ۱۰ هزار واحد تخریبشده تا ۹ ماه آینده، مشکل مسکن مددجویان سیلزده تا پایان سال ۹۸ حل میشود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی افزود: مددجویان سیلزده برای تعمیر و بازسازی منازل خود هیچ هزینهای نمیکنند و تمامی مبالغ از منابع امداد و کمکهای مردمی تأمین خواهد شد. همچنین تمام لوازم خانگی مددجویان سیلزده با همکاری مردم، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان تأمین شده و به همه سیلزدگان مددجو و غیرمددجو وام قرضالحسنه پنج میلیون تومانی پرداخت شده است.

فتاح با تأکید بر جایگاه کار فرهنگی در کمیته امداد، گفت: در سال ۹۷ حدود ۱۸۰ هزار نفر از مددجویان به مشهد مقدس و عتبات اعزام شدند که بسیاری از آنها زیارت اولی بودند و امسال این برنامه با همکاری آستان قدس توسعه مییابد.

خبر جدید  ماجرای جمع‌آوری صندوق‌های صدقات چیست؟

وی با بیان اینکه امروز کمیته امداد در خط مقدم مبارزه با استکبار است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی که دشمن علیه کشورمان به راه انداخته است، با همکاری همه مسئولان و رسیدگی مجموعه نظام، دشمنان به اهداف شوم برای تأثیرگذاری بر طبقات محروم جامعه نخواهند رسید زیرا جامعه تحت حمایت کمیته امداد وفادارترین افراد به نظام هستند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با تأکید بر همکاری خوب کمیته امداد با دولت و مجلس و پرهیز این نهاد از ورود به مسائل سیاسی گفت: ماهیت کار در کمیته امداد خدمت به محرومان و نیازمندان است و این مشارکت همه افراد و گروهها را میطلبد.

انتهای پیام/۴۱۱۰/پ


منبع :: پرداخت تسهیلات ۶ هزار میلیارد تومانی اشتغال برای مددجویان

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,