بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 2 آگوست 2019 | 11:02 ق.ظ
پرداخت بموقع حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان اولویت سازمان تأمین اجتماعی است
پرداخت بموقع حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان اولویت سازمان تأمین اجتماعی استمصطفی سالاری در دیدار رؤسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور با تأکید بر اینکه وضعیت این سازمان سخت است اما نگران‌کننده نیست، اظهار کرد: پرداخت مستمری به مستمری‌بگیران و بازنشستگان از اولویت‌های سازمان است و بازنشستگان از بابت پرداخت مستمری‌شان نگرانی نداشته باشند.

شعار سال: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در مقابل جامعه شاغل دیروز که در سال‌های اشتغال خود حق بیمه پرداخت کرده‌اند، دو وظیفه مهم پرداخت مستمری و ارائه خدمات درمانی را به عهده داریم.
 مصطفی سالاری در دیدار رؤسای کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور با تأکید بر اینکه وضعیت این سازمان سخت است اما نگران‌کننده نیست، اظهار کرد: پرداخت مستمری به مستمری‌بگیران و بازنشستگان از اولویت‌های سازمان است و بازنشستگان از بابت پرداخت مستمری‌شان نگرانی نداشته باشند.

وی در پاسخ به درخواست‌های مطرح‌شده درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران افزود: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تکلیف قانونی است و باید آن را انجام دهیم اما در مورد چگونگی اجرای آن باید با همفکری خود بازنشستگان بیشتر بحث و بررسی کنیم. ضمن آنکه باید منابع موردنیاز و طریق تأمین آن را پیش‌بینی کنیم.

خبر جدید  راهکارهای نوین درمان اعتیاد در دستور کار قرار دارد

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با مهم خواندن نشست‌های هم‌اندیشی با شرکای اجتماعی گفت: تاکنون دو نشست در مؤسسه عالی پژوهش برگزار شده که صاحب‌نظران و شرکای اجتماعی مهم‌ترین مسائل حوزه رفاه و تأمین اجتماعی را مطرح کردند. این نظرات در تصمیم‌گیری‌ها لحاظ می‌شود.

سالاری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم مسائل این سازمان را با توجه به ظرفیت و امکانات موجود حل کنیم، اظهار کرد: هیچ‌کدام از مسائل فراموش نمی‌شود. تمامی فعالیت‌های ما باید به تقویت منابع، مدیریت مصارف، افزایش کیفیت خدمات و تکریم ذی‌نفعان منجر شود.

وی با بیان اینکه بیمه‌های تکلیفی و حمایتی که در سال‌های گذشته بر سازمان تأمین اجتماعی تحمیل شد توازن منابع و مصارف را به هم زد، گفت: خوشبختانه در دولت روحانی و مجلس فعلی این اتفاق نیفتاد و هیچ تعهد جدیدی از جیب بیمه‌شدگان ایجاد نشد.

خبر جدید  زنگ خطر استعمال دخانیات درکشور به صدا در آمده است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر حرکت به سمت سه‌جانبه‌گرایی در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان سازمان ادامه داد: شورای تحول راهبردی در این سازمان تشکیل شده و پیشنهاد‌ها و محورهای تعیین‌شده در این شورا با کمک شرکای اجتماعی مطرح و بررسی می‌شود.

سالاری گفت: نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و از مراکز دولتی و خصوصی برای آن‌ها خدمات درمانی خریداری شده است. در سال‌های اخیر هزینه‌های درمان جهش پیدا کرد. این مراکز از سازمان تأمین اجتماعی طلب دارند که برای پرداخت بدهی‌های آن‌ها تلاش خواهیم کرد. باید پرونده الکترونیک و نسخه الکترونیک را تکمیل کنیم تا خرید درمان در یک چارچوب علمی قرار گیرد.

خبر جدید  واکنش بهزیستی به فیلم برخورد ناشایست با دو کودک کار در کرمان

وی درباره خروج از بنگاه‌داری و ورود به بازار سهام شرکت‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: اموال بیمه‌شدگان را نمی‌بخشیم. با رعایت مصالح کارگران و بازنشستگان شیوه مدیریت شستا را اصلاح می‌کنیم. برخی شرکت‌ها به فروش می‌رسند و برخی ادغام می‌شوند. نتیجه این برنامه این است که ارزش دارایی و سود شرکت‌ها بیشتر شود.

سالاری اجرای طرح کرامت رضوی، همایش‌های منطقه‌ای، المپیاد ورزشی و دیدار با شرکای اجتماعی را از برنامه‌های ارزشمند ویژه بازنشستگان برشمرد و تصریح کرد: این برنامه‌ها ادامه می‌یابد.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا،تاریخ انتشار:۱۰مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۴۰۸۲۸۸،ana.ir

پرداخت بموقع حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان اولویت سازمان تأمین اجتماعی است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)