به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور در این نشست از ایجاد و تقویت صمیمیت و همدلی کارکنان گفت و افزود: مهمترین ابزار در کارآمدی یک مجموعه وحدت و همدلی کارکنان است.

حجتی پور گفت: باید با برگزاری نشست های هم اندیشی دیدگاههای کارکنان جهت گره گشایی از مشکلات را بررسی و با خرد جمعی راه حلی برای رفع چالش های پیدا کرد.

وی به اقدامات شاخص زندان های های هرمزگان در حوزه های مختلف اشاره کرد و بیان داشت: فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در زندان های هرمزگان با هدف نوسازی و بهسازی زندان ها و همچنین کاهش آسیب های اجتماعی انجام شده است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با اشاره به صنعتی کردن اشپزخانه زندان های هرمزگان افزود: این اقدام کاری زیربنایی است که در کیفیت غذا و جلوگیری از هدر رفت منابع بسیار تاثیر گذار است.

خبر جدید  تخصیص ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی برای توسعه مشاغل خانگی

حجتی پور تصریح کرد: یکی از سیاست های بسیار مهم سازمان زندان ها اجرای ویژه برنامه هایی برای سربازان وظیفه با هدف کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در میان آنان است که در این زمینه هم با بهسازی آسایشگاه سربازان وظیفه در زندان های هرمزگان، توجه ویژه ای به پرسنل وظیفه شده است.

وی اظهار داشت: غنی سازی اوقات فراغت سربازان وظیفه با برنامه های حرفه آموزی و فعالیت های فرهنگی و ورزشی از دیگر اقدامات شاخص زندان های هرمزگان در این زمینه است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های کشور به اقدامات حمایتی از خانواده زندانیان هم اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم با حمایت های مادی و معنوی و تحت پوشش قرار دادن خانواده زندانیان نیازمند و ساخت مسکن مناسب برای آنان، زندان های هرمزگان در سطح کشور پیشتاز است.

خبر جدید  هر ۷ دقیقه یک نفر در ایران مبتلا به دمانس می‌شود

حجتی پور تصریح کرد: تفاهم نامه زندان های هرمزگان با کمیته امداد و بسیج سازندگی استان که با هدف ساخت مسکن مناسب برای خانواده زندانیان نیازمند منعقد شده است در سطح کشور پیگیری و برای اجرا به سایر زندان ها هم ارسال می شود.

وی با تاکید بر تعاملات برون سازمانی برای جذب کمک های خیران تاکید کرد و افزود: اعتبارات محدود سازمانی جوابگوی نیازهای خانواده زندانیان نیست و باید با جذب کمک های خیران به سمت خدمات دهی بهتر به آنان حرکت کرد.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور هدف و رسالت زندانبانی را اصلاح و تربیت مددجویان عنوان کرد و بیان داشت: برای تحقق این مهم باید برنامه متناسب با شرایط هر استان را تدوین و برنامه های سازمانی را بومی سازی و اجرا کرد.

خبر جدید  امضای تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه پیام‌نور و سازمان نظام روانشناسی

حجتی پور گفت: برای اجرای این برنامه ها هم باید از مربیان و کارشناسان متخصص در حوزه های مختلف استفاده کرد تا نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام ربانی معاون اداره کل فرهنگی سازمان زندان های کشورهم خواستار مستند سازی فعالیت های فرهنگی و تقویت برنامه های ستاد اقامه نماز در سطح زندان های استان شد.

علی استادی مدیرکل زندان های هرمزگان هم به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زندان های استان پرداخت و گفت: همه فعالیت ها در سایه همکاری، روحیه جهادی و ایثارگری همه کارکنان حاصل شده است.