بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: شنبه 11 جولای 2020 | 20:22 ب.ظ
تولید ۲۲ میلیون قلم کالای بهداشتی از سوی خیران حرم‌ساز و موکب‌های سلامت
تولید ۲۲ میلیون قلم کالای بهداشتی از سوی خیران حرم‌ساز و موکب‌های سلامتمعاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات، با تأکید بر ادامه فعالیت جهادی خیران حرم‌ساز و موکب‌های سلامت در رزمایش کمک مؤمنانه و مقابله با کرونا، از تولید و توزیع رایگان بیش از ۲۲ میلیون قلم انواع کالای بهداشتی و پزشکی خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یوسف افضلی، معاون مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات، گفت: پس از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر برپایی رزمایش کمک مؤمنانه و مقابله با کرونا، استقبال موکب‌های سراسر کشور برای مشارکت در این امر به شکل مضاعفی افزایش یافت به‌طوری که تعداد خادمان جهادی از ۱۸۳ هزار نفر فراتر رفت و تعداد موکب‌های سلامت فعال در این زمینه به ۶۱۴ مورد رسید.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: خیران حرم‌ساز و موکب‌های ۳۱ استان، با جمع‌آوری نذر و کمک‌های مردمی، ۳۲۶ کارگاه تولید ماسک و البسه پزشکی، ۱۶۳ کارگاه تولید مواد ضد عفونی و دستکش، ۵۳ باب نانوایی و ۱۰ آشپزخانه جهت طبخ غذای گرم در سه ماهه نخست امسال برپا کردند.

خبر جدید  محرومیت‌زدایی از دره‌شهر با مشارکت بنیاد برکت

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بیش از ۱۵ میلیون و۶۴۱ هزار ماسک، دو میلیون و ۶۳۲ هزار دستکش، دو میلیون و ۶۵۸ هزار البسه پزشکی و دو میلیون و ۹۹۰ هزار قوطی ژل و مایع ضدعفونی در کارگاه‌های جهادی خیران حرم‌ساز و موکب‌های اربعینی طی بهار امسال تولید و به‌صورت رایگان توزیع شد.

تولید 22 میلیون قلم کالای بهداشتی توسط خیرین حرم‌ساز و موکب‌های سلامت

وی با بیان اینکه فعالیت جهادی مجموعه‌های مرتبط با ستاد بازسازی عتبات همچنان با قوت ادامه دارد، افزود: در این مدت، نزدیک به نیم میلیون بسته معیشتی شامل برنج، ماکارونی، مرغ و گوشت، روغن، حبوبات و رب گوجه‌فرنگی به ارزش میانگین هر بسته ۳۰۰ هزارتومان با همت خیران سراسر کشور توسط موکب‌ها، تهیه و بین خانواده‌های کم‌بضاعت و آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

خبر جدید  حفظ آرامش مردم و قاطعیت در برقراری نظم برای امدادرسانی ضرورت دارد

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: استان تهران با برپایی ۷۷ موکب، خوزستان با ۶۱، البرز ۴۲، بوشهر ۴۰ و کرمانشاه و لرستان هر یک با ۳۸ موکب، استان‌های برتر در رزمایش کمک مؤمنانه و شکست کرونا هستند.

افضلی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات مجموعه‌ای برآمده از بطن جامعه است که کمک‌های داوطلبانه خیران و محبان اهل بیت را به نمایندگی از آنان در راه توسعه حرم‌های مطهر و ایجاد امکانات رفاهی زائران هزینه می‌کند، افزود: سابقه خدمات رسانی به هموطنان در زلزله کرمانشاه، سیل خوزستان و بحران کرونا نشان می‌دهد که مردم و مسئولان به این تشکل مردمی – مذهبی اعتماد دارند و روی فعالیت جهادی آن در مواقع بحرانی حساب باز می‌کنند.

خبر جدید  پوستر شعار اربعین فردا رونمایی می‌شود

وی به تجربه چندین ساله ستاد بازسازی عتبات در جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، لجستیک سریع تجهیزات و ساماندهی و برپایی موکب‌های خدمات رسانی اشاره کرد و گفت: این اقدامات باعث شده تا گستره فعالیت این تشکل مردمی – مذهبی از حوزه عمرانی و مهندسی فراتر رفته و امروز به نیروی واکنش سریع و کارآمد در شرایط بحرانی تبدیل شود.

وی ماهیت مردمی، محدود نشدن به بروکراسی دولتی، داشتن پشتوانه اعتقادی و انگیزه‌های مذهبی و اتکا به اعتماد عمومی را از جمله دلایل توفیق مجموعه‌های مرتبط با ستاد بازسازی عتبات برشمرد و گفت: امروز مسئولان ستاد ورود به عرصه خدمات‌رسانی جهادی در شرایط بحرانی و حوادث غیر مترقبه را از وظایف خود می‌دانند.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,