بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: شنبه 11 جولای 2020 | 09:02 ق.ظ
تسهیلات برای فرزندان بازنشستگان
تسهیلات برای فرزندان بازنشستگانطرح پیوند در حال اجراست که به فرزندان مستمری‌بگیران و بازنشستگان با نرخ یک درصد تسهیلات پرداخت می‌شود و به ازای هر فرزند بازنشسته و مستمری بگیر، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات خرید کالا پرداخت می‌شود.

شعار سال: اسماعیل ‌لله‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در گفت‌وگویی درباره جزئیات افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رفاه به مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار کرد: افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی از مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که این رقم نزدیک به ۱۱ برابر است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به اینکه سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه از ۲ میلیون تومان به ۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: علاوه بر این خدمات دیگری برای مستمری‌بگیران در نظر گرفته شده است؛ صدور انواع بیمه‌نامه شخص ثالث، بدنه و سایر بیمه‌نامه‌ها با نرخ ۴ درصد اجرایی شده است. طرح رفاه کالا تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان با نرخ ۱۵ درصد به مدت ۳۶ ماه به مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود. حذف ضامن در پرداخت وام قرض‌الحسنه اقدام دیگری بود که برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه طرح کرامت از دیگر طرح‌هایی است که بابت تعمیر واحد‌های مسکونی، هزینه درمان، هزینه ازدواج فرزندان مستمری بگیران و سایر هزینه‌ها تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود، گفت: همچنین طرح پیوند در حال اجراست که به فرزندان مستمری‌بگیران و بازنشستگان با نرخ یک درصد تسهیلات پرداخت می‌شود و به ازای هر فرزند بازنشسته و مستمری بگیر، ۲۰ میلیون تومان تسهیلات خرید کالا پرداخت می‌شود.

خبر جدید  رابطه افزایش جمعیت با نرخ خودکشی چیست؟

لله‌گانی اضافه کرد: افرادی که واجد شرایط اخذ تسهیلات قرض الحسنه هستند و در سامانه بانک مرکزی ثبت نام می‌کنند، با مراجعه به بانک رفاه از تسهیلات قرض الحسنه برای ازدواج با سود یک درصد می‌توانند استفاده کنند. بازپرداخت آن بر اساس شرایط تسهیلات قرض الحسنه بانک مرکزی است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران بیان کرد: پرداخت تسهیلات به معرفی شدگان وزارت کار در بهزیستی و کمیته امداد تا سقف اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست. همچنین به کسب و کار‌هایی که به دلیل شیوع کرونا متضرر شده‌اند تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم که در حال انجام است و پرداخت تسهیلات حمایت از تولید برای واحد‌های تولیدی که مشکل دارند، ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در راستای جهش تولید، تسهیلات حمایتی از بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط در بانک رفاه اجرایی شده و سقف اعتبار آن ۵۰۰ میلیارد تومان است. همچنین پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی که امکان پرداخت حق بیمه کارگرانشان برایشان مقدور نیست تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان وام با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود. تأمین مالی صنایع گردشگری و صنعت و معدن به میزان ۳ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی مشمول تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۹ در بانک رفاه عملیاتی و ۳۰۰ میلیارد تومان برای این موضوع در نظر گرفته شده است. مشارکت بانک در طرح‌های مختلف اقتصادی مانند صنعت، معدن و کشاورزی طرح‌های مربوط به بهداشت و درمان، آبرسانی به روستا‌ها و زیرساخت‌ها با مشارکت بانک رفاه در حال پرداخت است.

خبر جدید  به کیسی برای ازدواج صوری نیازمندیم!

لله‌گانی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ برای کمیته امداد و بهزیستی است که ۵۰-۵۰ به هر دو تعلق می‌گیرد، همچنین این مبلغ به دستگاه‌ها تخصیص داده می‌شود و سپس کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان واریز می‌کنند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد: پرداخت تسهیلات به کارگران نمونه‌ای که برای یک سال معرفی می‌شوند از دیگر تسهیلاتی است که به مشمولان پرداخت می‌شود، همچنین طرح جهش مهر سلامت اجرا شده تا پزشکان و پرستاران و کادر درمانی با مراجعه به شعب از این تسهیلات استفاده کنند. وام به تمامی کادر درمانی، پرستاران و پزشکانی که با بانک رفاه کار می‌کنند پرداخت می‌شود، حتی آن‌هایی که در بانک رفاه حسابی ندارند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و مبلغ این تسهیلات متناسب با شرایط شغلی آن‌هاست، همچنین مبلغ این تسهیلات برای پرستاران و پزشکان به تناسب نوع تخصص و نیازشان برای تهیه تجهیزات پزشکی متفاوت است.

خبر جدید  افزایش رفاه، راه‌حل اصلی تخریب اقتصاد مواد مخدر

وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات به بیماران صعب‌العلاج که در درمان بیماریشان دچار مشکلات مالی هستند تا سقف یک هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

لله‌گانی خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که مشمول هر یک از این طرح‌ها هستند می‌توانند با مراجعه به سایت بانک رفاه از جزئیات هریک از این طرح‌ها آگاهی پیدا کنند.

شعار سال،‌ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان، به تاریخ: ۱۷ تیر ۱۳۹۹، کدخبر:۷۴۱۵۱۵۹، www.yjc.i

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,