بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 5 مارس 2019 | 19:17 ب.ظ
بودجه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت
بودجه فرهنگی و اجتماعی شهرداری ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافتگروه جامعه ــ با موافقت اعضای شورا و افزایش ۲۰۰ میلیاردی بودجه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، این بودجه به رقمی معادل یک هزار و یکصد و هفتاد میلیارد و نهصد میلیون تومان رسید.

به گزارش ایکنا؛ بررسی سقف بودجه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران موضوعی بود که در قالب بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران در دستور کار امروز شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت و با افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی، به تصویب رسید.

ناهید خداکرمی در این جلسه و پس از ارائه گزارش رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در مخالفت با این افزایش گفت: کار فرهنگی موضوع مهمی است، اما باید ببینیم مواردی که عنوان شده چگونه قیمتگذاری شده است و آیا با کار یکشبه میتوان چنین بودجهای را تنظیم کرد.

خبر جدید  لزوم تحلیل اجتماعی انقلاب اسلامی/ چهل سالگی فرصت خوب نقد است

وی ادامه داد: از طرفی دیگر شهرداری تهران متولی فرهنگ همه تهران نیست و همچنین نقش مشارکتی مردم در آن چگونه دیده شده است؟

سیدحسن رسولی، در موافقت با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی گفت: آنچه پیشنهاد شده است، تماماً بر اساس وظایف قانونی شهرداری است، ضمن اینکه حدود ۷۵ درصد آن به پروژههای تملک دارایی اختصاص داشته است که شورا در حوزه عمرانی نیز برای اتمام پروژههای عمرانی این اجازه را داده است.

مجید فراهانی در مخالفت با این پیشنهاد اظهار کرد: از الزامات بودجه این است که حداکثر ۵ درصد میتوان به حوزه فرهنگی اختصاص داد که در آن موضوع ورزش نیز دیده شود.
وی ادامه داد: متأسفانه در گذشته شهرداری تبدیل شده بود به محلی برای پول پخش کردن که در انتخابات مورد استفاده قرار گیرد و متأسفانه با ۶۰ هزار میلیارد بدهی، پولها در جایی دیگر هزینه میشد.
فراهانی تأکید کرد: ما باید به مسئولیتهای خود در مترو و اتوبوس توجه داشته باشیم و بودجه را به این سمت نبریم و از اقدامات خوب شورای پنجم کاهش بودجه در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.
احمد مسجد جامعی در پاسخ به این موضوع گفت: موضوعات عنوان شده از وظایف شهرداری است که در قانون پیشبینی شده است و از سابقه لازم نیز برخوردار است و یکی از مهمترین موضوعات آن آسیبهای اجتماعی است که همه ما را کلافه کرده است.
در نهایت پس از توضیحات معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران، پیشنهاد افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی با ۱۲ رأی مثبت و ۸ رأی منفی تصویب شد.
انتهای پیام

منبع :: http://www.iqna.ir

خبر جدید  پیشرفت 85درصدی خاکبرداری صحن حضرت زینب(س) در کربلا
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,