بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 10:24 ق.ظ
بررسی وضعیت واکسیناسیون آنفلوانزا و بروز و شیوع کرونا در مراکز بهزیستی
بررسی وضعیت واکسیناسیون آنفلوانزا و بروز و شیوع کرونا در مراکز بهزیستینهمین جلسه ویدئو کنفرانس بررسی وضعیت مراکز بهزیستی در مواجه با بیماری کرونا با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزارشد.

شعار سال: در این جلسه پس از ارائه آمار و اطلاعات میزان بروز و شیوع کرونا در مراکز شبانه روزی سازمان در سراسر کشور توسط دکتر نفریه رئیس کمیته کشوری پیشگیری از کرونا بهزیستی، و گزارش مدیران کل استانها، وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی سخنانی ضمن تقدیر ار زحمات شبانه روزی همکاران استانی بویژه پرسنل فعال در مراکز اقامتی خاصه مراکز سالمندان و معلولین، گفت: باتوجه به آغاز پیک سوم کرونا و همزمانی ان با شروع فصل پاییز و احتمال بروز روز‌های سخت، باید بگونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاران فعال در این مراکز دچار فرسودگی نشوند.

خبر جدید  جمعیت سالمندی تهران 2 برابر میانگین کشوری

وی خاطرنشان کرد، براساس آمار و نتایج بررسی‌های بعمل آمده بیشتر مراکز بهزیستی از طریق ورود افراد به مراکز آلوده شده اند لذا باید ضمن کنترل ورود و خروج افراد به مراکز و پرهیز از انجام بازدید و ملاقات، نظارت‌های مدون خود را نیز بصورت آنلاین و مجازی انجام بدهیم.

خبر جدید  عدم پاسخگویی وزارت رفاه در پایان مهلت ثبت نام معترضان سبد حمایتی

قبادی دانا در ادامه با اشاره به موضوع واکسیناسیون انفلوانزا گفت:تمامی استان‌ها موظف هستند تا واکسیناسیون مددجویان را با اولویت مددجویان مقیم مراکز شبانه روزی طبق دستورالعمل کشوری و با همکاری و تعامل موثر با دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان انجام دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود؛ با هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت مقرر شده تا واکسیناسیون مراکز بهزیستی از طریق استقرار عوامل بهداشت و درمان در مراکز انجام شود که همکاری و تعامل مدیران کل بهزیستی استان‌ها با دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه، کاستن از حجم مشکلات ابتلای احتمالی خاص فصل پاییز و زمستان مددجویان به کرونا و انفلوانزا را به همراه خواهد داشت.

خبر جدید  ۸۰۰ هزار فرصت شغلی جدید برای مددجویان تا پایان برنامه ششم توسعه

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران ایلنا، تاریخ انتشار ۱۹ مهر ۹۹، کد خبر: ۹۸۰۴۳۱، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,