بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 10:24 ق.ظ
بررسی وضعیت واکسیناسیون آنفلوانزا و بروز و شیوع کرونا در مراکز بهزیستی
بررسی وضعیت واکسیناسیون آنفلوانزا و بروز و شیوع کرونا در مراکز بهزیستینهمین جلسه ویدئو کنفرانس بررسی وضعیت مراکز بهزیستی در مواجه با بیماری کرونا با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزارشد.

شعار سال: در این جلسه پس از ارائه آمار و اطلاعات میزان بروز و شیوع کرونا در مراکز شبانه روزی سازمان در سراسر کشور توسط دکتر نفریه رئیس کمیته کشوری پیشگیری از کرونا بهزیستی، و گزارش مدیران کل استانها، وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی سخنانی ضمن تقدیر ار زحمات شبانه روزی همکاران استانی بویژه پرسنل فعال در مراکز اقامتی خاصه مراکز سالمندان و معلولین، گفت: باتوجه به آغاز پیک سوم کرونا و همزمانی ان با شروع فصل پاییز و احتمال بروز روز‌های سخت، باید بگونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاران فعال در این مراکز دچار فرسودگی نشوند.

خبر جدید  چرا عائله‌مندی برخی زنان سرپرست خانوار قطع شد؟

وی خاطرنشان کرد، براساس آمار و نتایج بررسی‌های بعمل آمده بیشتر مراکز بهزیستی از طریق ورود افراد به مراکز آلوده شده اند لذا باید ضمن کنترل ورود و خروج افراد به مراکز و پرهیز از انجام بازدید و ملاقات، نظارت‌های مدون خود را نیز بصورت آنلاین و مجازی انجام بدهیم.

خبر جدید  جزییات دریافت حقوق بازنشستگی با بیمه دانشجویی

قبادی دانا در ادامه با اشاره به موضوع واکسیناسیون انفلوانزا گفت:تمامی استان‌ها موظف هستند تا واکسیناسیون مددجویان را با اولویت مددجویان مقیم مراکز شبانه روزی طبق دستورالعمل کشوری و با همکاری و تعامل موثر با دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان انجام دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود؛ با هماهنگی‌های صورت گرفته با ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت مقرر شده تا واکسیناسیون مراکز بهزیستی از طریق استقرار عوامل بهداشت و درمان در مراکز انجام شود که همکاری و تعامل مدیران کل بهزیستی استان‌ها با دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه، کاستن از حجم مشکلات ابتلای احتمالی خاص فصل پاییز و زمستان مددجویان به کرونا و انفلوانزا را به همراه خواهد داشت.

خبر جدید  ساخت ۴۹ هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری کار ایران ایلنا، تاریخ انتشار ۱۹ مهر ۹۹، کد خبر: ۹۸۰۴۳۱، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: ,